Festival Letectva
4. - 5. mája, Letisko Piešťany
 
title image

Tlačové správy

14.12.2018 10
Organizátori MLD SIAF zakladajú novú tradíciu leteckého festivalu

26.04.2019 - Milovníci leteckej techniky a lietania sa tento rok majú na čo tešiť. Okrem toho, že Medzinárodné letecké dni SIAF opäť privítajú v závere letných prázdnin na Sliači desaťtisíce návštevníkov, vzniká na Slovensku tradícia nového leteckého sviatku. Ponesie názov Festival letectva a jeho dejiskom sa stane Letisko v Piešťanoch. Podujatím si každoročne pripomenieme významné jubileum. Vďaka prvému ročníku, ktorý sa uskutoční v dňoch 4. a 5. mája 2019,  vzdáme hold generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. V tomto roku  totiž uplynie sto rokov od jeho úmrtia. 

Tlačové správy na stiahnutie tu.

Festival letectva Piešťany sľubuje nezabudnuteľný víkend

26.04.2019 - Presne o mesiac, 4. a 5. mája otvorí Festival letectva Piešťany brány piešťanského letiska a začne písať novú kapitolu leteckých podujatí na Slovensku. Organizátori sľubujú dva dni neopakovateľných zážitkov vo vzduchu i na zemi. Spojenie leteckej šou, spomienok na život generála Milana Rastislava Štefánika a najväčšej detskej zóny, predpovedá veľkolepú zábavu pre všetky vekové kategórie. 

Tlačové správy na stiahnutie tu.

Festival letectva Piešťany: Spomienkový program na M. R. Štefánika bude silným zážitkom

26.04.2019 - Veľké výročie odchodu velikána slovenských dejín Milana Rastislava Štefánika bude už o niekoľko dní hlavnou témou diania na letisku v Piešťanoch. Organizátor Festivalu letectva, ktorý bude oficiálnou súčasťou celoštátnej spomienky, sľubuje všetkým prítomným nezabudnuteľný zážitok.

Tlačové správy na stiahnutie tu.

Unikátny prelet ako spomienka na Milana Rastislava Štefánika

26.04.2019 - Festival letectva v Piešťanoch sa prvý májový víkend (4. a 5. mája) ponesie v znamení stého výročia tragického úmrtia jednej z najvýznamnejších osobností slovenských dejín – generála Milana Rastislava Štefánika. Tešiť sa môžeme na unikátny spomienkový prelet skupiny lietadiel ponad Bradlo či divadelné stvárnenie života Štefánika. Prezentácia Pozemných síl OS SR nebude len o starej a novej technike, ale aj o ochutnávke pekárenských výrobkov upečených na letisku priamo od vojakov.

Tlačové správy na stiahnutie tu.

Zdieľaj článok:
Staň sa fanúšikom: